Terapiniai treniruokliai-dviračiai MOTOmed: specialistams – patogus darbo įrankis, pacientams – motyvacijos sveikti suteikianti priemonė

Atgal

Reabilitacijos ir specialiojo ugdymo įstaigose kineziterapijos užsiėmimams vis dažniau pasitelkiami aktyvių-pasyvių judesių terapiniai treniruokliai-dviračiai MOTOmed. Vokiečių įmonė RECK artimai bendradarbiaudama su universitetinėse ligoninėse bei reabilitacijos centruose dirbančiais gydytojais ir kineziterapeutais išplėtė MOTOmed terapinių treniruoklių sąvoką ir pavadino ją „MOTOmed judesio terapija“ – motorizuota judesio terapija. MOTOmed terapiniai treniruokliai-dviračiai yra varomi varikliu, su įdiegta programine įranga, turi tris darbo rėžimus: aktyvų, pusiau aktyvų ir pasyvų. Dėl savo funkcinių savybių ir paprasto naudojimo šie treniruokliai puikiai pritaikomi ir naudojami namų sąlygomis, individualiai mankštai žmonėms namuose tęsiantiems reabilitaciją po insulto, sergantiems išsėtine skleroze, paraplegija, tetraplegija, cerebriniu paralyžiumi, Parkinsono liga bei esant motorikos sutrikimams.

Treniruokliai skirti įvairaus amžiaus žmonėms su motorikos sutrikimais dėl įvairių neurologinių pažeidimų.
Druskininkų vaikų sanatorijos „Saulutė“ kineziterapeutai MOTOmed treniruoklius-dviračius intensyviai taiko vaikų reabilitacijos praktikoje ir tikina, kad mankštinantis su MOTOmed treniruokliais vaikui padedama suvokti dviračio mynimo funkciją, psichologiškai gerai nuteikiamas vaikas, suteikiama daug gerų emocijų. Be to, vaikas pats ekrane gali stebėti, kokiu pajėgumu dirba jo rankų arba kojų raumenys.

Kaip vieną didžiausių šių treniruoklių pliusų, Druskininkų vaikų sanatorijos „Saulutė“ kineziterapeutai įvardija spazmų kontrolę, galimybę atpalaiduoti raumenis ir palengvinti ilgalaikį raumenų įtempimą.

 

Iš tiesų - judesio apsaugos ir spazmo kontrolės funkcija – tai unikali šių treniruoklių savybė – treniruoklis „pajutęs“ raumens spastiškumą, nedelsiant sustoja ir pradeda sukti pedalus priešinga kryptimi, kad apšildytų ir atpalaiduotų raumenį.

Palangos reabilitacijos ligoninėje MOTOmed treniruokliai - dviračiai naudojami ir ankstyvajame, ir vėlesniuose reabilitacijos etapuose. Pacientams po nugaros smegenų pažeidimo, esantiems priverstinėje gulimoje padėtyje, mobilus lovos dviratis (mod. LETTO) suteikia galimybę pradėti aktyviai judėti jau nuo pirmų dienų reabilitacijoje.

Lengvai reguliuojamas treniruoklis leidžia parinkti tokį judėjimo rėžimą, kuris atitinka paciento fizinį pajėgumą. Gulint nukraunama apkrova nuo nugaros, klubų, nereikia laikyti pusiausvyros, o tai suteikia komfortą ir emocinį pasitenkinimą. Galimybė pasyvų mynimą keisti aktyviu leidžia ne tik gerinti kraujotaką, mažinti kontraktūrų atsiradimo riziką, bet ir didinti raumenų jėgą. Mobilus lovos dviratis puikiai tinka pacientams, kuriems skirtas lovos režimas.
 

Palangos reabilitacijos ligoninėje intensyviai naudojami ir MOTOmed dviračiai, kurie pritaikyti pacientams sėdintiems vežimėlyje. Lengvas ir patogus treniruoklio valdymas, leidžia pacientams savarankiškai judėti. Pasitaręs su kineziterapeutu, pacientas treniruoklio ekrane pats gali pasirinkti tinkamą judėjimo rėžimą pagal savo fizines galimybes. Patogu keisti ir pasyvų mynimo rėžimą į aktyvų be kitų pagalbos. Treniruoklio ekrane matomi objektyvūs duomenys leidžia analizuoti raumenų darbą. Pavyzdžiui, ekrane rodomas savarankiško, aktyvaus sukimo laikas, pasyvus darbas. Kiek raumenų jėgos (procentais), dirbant aktyviai, buvo panaudota ir  išlaikyta visą mynimo dviračiu laiką.
 

Gebėjimas savarankiškai naudotis treniruokliu pacientams teikia pasitikėjimo savo jėgomis, kelia motyvaciją siekti geresnio rezultato kasdien. Minant dviratį, dažnas pacientas turi sukaupti visas jėgas ir ištvermę, siekiant pagerinti raumenų darbą.  MOTOmed treniruokliai-dviračiai leidžia atpalaiduoti ir stiprinti ne tik kojų, bet ir rankų bei pečių juostos raumenis, gerina liemens kontrolę sėdint, pusiausvyrą.

Anot Palangos reabilitacijos ligoninės kineziterapeutų, jie pastebėję, kad kai kuriems pacientams šio dviračio pagalba gali mažinti raumenų tonusą (spastiškumą), be sunkių ir varginančių tempimo treniruočių. Tai labai svarbu kineziterapeutams, nes dėl didelio darbo krūvio, jiems sunku spėti kiekvieną pacientą išmankštinti, „apšildyti“ judesiu.

O naudojant MOTOmed treniruoklius-dviračius pasyviame rėžime 15-20 minučių, pacientas savarankiškai ir saugiai (įdiegta spazmų kontrolė) padaro apšilimą ir būna pasiruošęs mankštai su kineziterapeuto pagalba.
 

MOTOmed treniruoklius - dviračius Palangos reabilitacijos ligoninės pacientai ir specialistai tvirtina tikrai pamėgę dėl jų teikiamos naudos ir lengvo, patogaus valdymo - reguliavimo.
 


Apibendrinant galima būtų išvardinti pagrindinius MOTOmed treniruoklių-dviračių teikiamus privalumus:
•    Sumažina raumenų spastiškumą ir įtampą, gerina mobilumo funkciją.
•    Sustiprina nusilpusius raumenis, gerina kraujotaką, mažina sąnarių sustingimą.
•    Apsaugo nuo neigiamų pasekmių, atsirandančių dėl nejudėjimo.
•    Skatina gerą savijautą ir nuotaiką.

Straipsnis iš laikraščio Bičiulystė, 2011 m. gruodžio 15–21 d., Nr. 49 (1068)
 

Nauji treniruokliai MOTOmed.

Treniruoklio nuoma